tralki do balustrad

Tralki metalowe o różnych kształtach

Altana ogrodowa to konstrukcja, którą stawia się, nawet gdy działka nie jest duża. Zwykle dba się o jej ładny wygląd. Niektóre takie obiekty wyróżniają się pod tym względem. Jeśli w planach jest postawienie pięknej altany, potrzebne są kute wyroby, w tym tralki metalowe.

Stal jest mocna i twarda. Jednak pod wpływem wysokiej temperatury, staje się materiałem plastycznym. Ta właściwość sprawia, że elementy kute mogą charakteryzować się pięknem i bogactwem form. Niektóre kojarzą się z lekkością i subtelnością. Do ozdobnej altany potrzebne są tralki o takim piękniejszym wyglądzie. W sprzedaży są różne. Są proste czy ozdobione jakimś niedużym urozmaiceniem. Spotyka się wygięte, czyli z brzuszkiem. Są i takie tralki metalowe, że już żadnych dodatkowych elementów ozdobnych nie trzeba. Połączone są one z efektownymi ozdobami np. rozetami albo wygiętymi liniami. Częścią tralki może być metalowy kwiat.

Tralki do ozdobnej altany ogrodowej

Zwykłe proste tralki też mogą się przydać. Niekiedy mocuje się naprzemiennie: zwyczajne i ozdobne. To na ogół modele pionowe. Te z brzuszkiem wybierane są jako tralki do balustrad przy balkonach. Jeśli altana ma mieć mocno ozdobny charakter, to wszystkie tralki są ozdobne. Nie wystarczy jednak wiedzieć, że takich się szuka. Elementy te różnią się między sobą. Wszystkie użyte do budowy altany tralki muszą mieć ten sam styl. Konstrukcja ta powinna dobrze wyglądać w miejscu, gdzie ma stanąć. Tralek z motywami kwiatowymi najlepiej nie łączyć z tymi o nowocześniejszym wyglądzie. Jeśli wybierze się metalowe tralki z motywem roślin, to całą altanę warto mieć z nich. W tradycyjnym ogrodzie taka konstrukcja pasuje, zwłaszcza jak nieopodal na ogrodzeniu rozety kute też przypominają rośliny. Do nowoczesnego otoczenia można poszukać spokojniejszych motywów ozdobnych np. geometrycznych czy antycznych.

Tralki kute to zawsze dobry pomysł, gdy w planach jest piękna altana. Wybrać można same ozdobne albo takie i zwyczajne. Ozdobne trzeba dopasować do stylu altany ogrodowej. Wybór stylu nie jest dowolny. Najlepiej będzie ta metalowa konstrukcja wyglądać, jeśli pasuje do otoczenia.