tralki do balustrad

Tralki do balustrad z różnych materiałów

Tralki znajdują zastosowanie przy większości balustrad oraz poręczy. Nie jest łatwe zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie, ponieważ dostępne są tralki do balustrad wykonane z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się tralki metalowe, ale nie tylko takie można wybrać.

Tralki drewniane

Sporą popularnością cieszą się tralki wykonane z drewna, ponieważ można wykorzystać je w wielu pomieszczeniach. Dostępne są w wielu kolorach, kształtach oraz wielkościach, dlatego nie będzie problemu z ich dopasowaniem do aranżacji wnętrz. Posiadają bardzo dużo zalet, którymi charakteryzuje się samo drewno, czyli estetycznym wyglądem, wytrzymałością, jak i urozmaiconą konstrukcją.

Tralki metalowe

Ze względu na dekoracyjne motywy, jakie posiadają wyroby kute, to właśnie tralki metalowe są tak chętnie wybierane do balustrad oraz poręczy. Przyjąć mogą ciekawą formę, przez co ożywiają wnętrza i sprawiają, że przestrzeń staje się dużo bardziej atrakcyjna. Mogą przypominać np. kształt litery S. Wśród metalowych propozycji znajdują się zarówno proste, jak i wyszukane ozdoby kute. Bez problemów uda się wybrać tralki do balustrad, które spełnią oczekiwania. Do tego ważne by były w każdym calu dopasowane do potrzeb aranżacyjnych w danym wnętrzu. Z ich pomocą uda się stworzyć niepowtarzalne balustrady, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki możliwości wykorzystania różnych elementów ozdobnych, nie ma żadnego problemu, aby tralki posiadały indywidualny charakter i parametry, o jakie chodzi zamawiającemu. Na pewno będą pasować do takich elementów jak np. rozety kute. Tralki metalowe są najbardziej uniwersalne ze wszystkich dostępnych propozycji.

Tralki betonowe

Jeżeli chcesz wprowadzić balustrady oraz poręcze do eleganckich wnętrz, zdecydowanie warto postawić na tralki betonowe lub wykonane z kamienia. Bardzo często taki motyw wykorzystywany jest w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki temu, że są masywne i ciężkie, wyglądają bardzo dostojnie i okazale. Przypominają niewielkie kolumny, dlatego dodają elegancji wnętrzu. Dzięki temu, że przeważnie są wykonywane z szarego betonu, ich wygląd jest uniwersalny i pasuje praktycznie do wszystkiego. Dzięki takim tralkom, można stworzyć wiele różnych atrakcyjnych projektów. Nie będzie z tym większego problemu. Na takie rozwiązania warto się więc decydować, bez dwóch zdań.